Garść informacji z linii frontu
1.Ogniem i Mieczem po angielsku
Angielska wersja podręcznika zbliża się dużymi krokami. Tłumaczenie jest na ukończeniu i trwa intensywny proofreading. Dwie pierwsze części podręcznika: wstęp i zasady są obecnie składane przez naszego grafika. Mamy nadzieję wydać angielską wersję jeszcze w tym roku.
Wkrótce zaprezentujemy preview materiałów z angielskiego podręcznika.
2. Nowy podjazd szwedzki
W dziale download znajdziecie długo oczekiwany nowy podjazd szwedzki. Tym razem jest to podjazd szwedzki pułkownika Kanitza jaki pojawił się w 1656 roku pod Tykocinem.
9 lipca 1656 roku ks. Bogusław Radziwiłł i generał Robert Douglas wyruszyli z okolic Modlina na odsiecz Tykocina, obleganego przez oddziały litewskie. Mieli pod swoją komendą silne zgrupowanie złożone z ośmiu regimentów rajtarii i dwóch regimentów dragonii. Oddziały szwedzkie maszerując wzdłuż Narwi znosiły ubezpieczenia litewskie i szybkim marszem zbliżały się do Tykocina. 13 lipca Szwedzi zostali na dwie godziny zatrzymani w okolicy Targoni, gdzie Litwinom udało się zniszczyć most na rzece Ślini. W tym czasie litewskie zgrupowanie pułkownika Oskierki, pod jego nieobecność dowodzone przez pułkownika Stefana Niewiarowskiego i Krzysztofa Żelskiego, pisarza ziemskiego bielskiego, rozpoczęło odwrót spod Tykocina. Dowódcy szwedzcy wysłali przodem silny podjazd złożony z rajtarów najemnego regimentu Arvida Wittemberga pod komendą podpułkownika Petera von Kiesella i dragonów regimentu pułkownika Georga Friedricha von Kanitza. Szwedzcy weterani z furią zaatakowali litewskie oddziały regularne i pospolite ruszenie, zadając im ciężkie straty. Główny ciężar uderzenia miało przyjąć na siebie pospolite ruszenie, gdyż chorągwie zaciężne jako pierwsze rzuciły się do ucieczki. Szwedzcy rajtarzy i dragoni zostali zatrzymani dopiero półtorej mili za Tykocinem, przez oddział litewskich dragonów broniących się w taborze. Walki przerwało nadejście nocy, a pod osłoną ciemności Litwini porzucili tabor i wycofali się w ślad za głównymi siłami zgrupowania Oskierki. W ręce szwedzkie wpadł cały porzucony tabor, osiem sztandarów i dwa działa.
Podjazd do ściągnięcia : TUTAJ
3. Drużynowy turniej na Polach Chwały
Wciąż zbieramy zapisy na drużynowy turniej dywizji jaki odbędzie się na tegorocznych Polach Chwały. Szczegóły znajdziecie: TUTAJ
Poza tym na Polach Chwały przewidujemy:
- naukę gry w Ogniem i Mieczem
- prezentację nowości
- przedpremierową sprzedaż nowych zestawów modeli
- nowy przedmioty do katalogu nagród dostępnych za dukaty
Ponadto każdy gracz jaki zamelduje się na Polach Chwały otrzyma specjalna limitowaną figurkę przygotowaną wyłącznie na Pola Chwały.
Serdecznie zapraszamy na Pola Chwały 2012. Więcej informacji: TUTAJ
4. Kozacki tabor i szwedzcy dragoni
Po wyczerpaniu nakładu zestawu taboru kozackiego zdecydowaliśmy się na dokonanie w nim pewnych zmian. Będzie to polegało na dodaniu nowych wzorów samych wozów. Nowy odświeżony tabor zajedzie do naszego magazynu około 15 września.
Zestaw szwedzkich dragonów również jest w przeróbkach. Nowe, lekko zmodyfikowane wzory modeli dragonów trafią do następujących zestawów:
- Dragonia Szwedzka
- Kompania dragonów szwedzkich
- Podjazd Królestwa Szwecji
Do 15 września zestawy te nie będą dostępne.
5. Zestaw Podjazd Kozacki
Zestaw Podjazd kozacki pojawi się w najbliższej fali nowości. Prezentujemy jego zdjęcie w sekcji: TUTAJ
6. Elementy terenu
W związku z uruchomieniem nowej odlewni naszych elementów terenu, oprócz wznowienia całej dotychczasowej linii do produkcji trafi także wreszcie kilka nowych zestawów. Są to długo już oczekiwane:
- Dwór szlachecki 1
- Dwór szlachecki 2
- Młyn wodny
- Kapliczki i krzyże przydrożne
Zestawy te będą dostępne przedpremierowo na Polach Chwały.
7. FAQ i errata
Wciąż trwają prace nad FAQ i erratą. Materiały te ukażą się w ciągu najbliższych 2 tygodni tak abyście mieli szansę na zapoznanie się z tymi materiałami przed Polami Chwały.
Zespół Ogniem i Mieczem